O nas

Członkowie SSR Junior Wałbrzych to grono osób z wieloletnim doświadczeniem w działalności  na rzecz dzieci i młodzieży w zakresie organizacji wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i upowszechnianiu kultury fizycznej. Od kilku dziesięciu lat swoje zainteresowania realizowali w różnych organizacjach kultury fizycznej, klubach sportowych, stowarzyszeniach pożytku publicznego działających na terenie regionu wałbrzyskiego i województwa dolnośląskiego. Mając na uwadze rozwój fizyczny najmłodszego pokolenia wałbrzyskich mieszkańców, regionu i okolic, organizowania dla nich szeregu konsultacji sportowych i rekreacyjnych, postanowiono zjednoczyć tę działalność powołując w 2017 roku Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne Junior Wałbrzych z siedzibą w Wałbrzychu.

Bazą dla rzetelnej działalności stowarzyszenia jest wieloletnia praca społeczna jego członków przy organizacji wydarzeń sportowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Sięgając pamięcią z okresu kilkudziesięciu lat członkowie stowarzyszenia byli min. organizatorami  takich wydarzeń jak: Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce i Sportach Zimowych dla osób niepełnosprawnych – w Wałbrzychu (1978,1980) i Dusznikach Zdrój(1980), Wieloetapowe Wyścigi Kolarskie na szosie od 1992 roku min. pn. O Złotą Spinkę Soni, Wieloetapowy Wyścig Fortum DZT, O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha,  Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski, Memoriał Pawła Sosika w Świebodzicach, Memoriał Janusza Wilczewskiego w Jedlinie Zdrój i Wałbrzychu, Dolny Śląsk Tour. Obszarem działania członków stowarzyszenia były również Górskie Mistrzostwa Polski na szosie, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym, Biegi Gwarków od pierwszego startu w Andrzejówce, Puchary i Mistrzostwa Polski MTB, Maratony MTB, Mistrzostwa Polski i Europy w Trialu, Wałbrzyski Biegowy Półmaraton. Część wydarzeń jest kontynuowana z roku na rok ku zadowoleniu jego uczestników jak wieloetapowe wyścigi kolarskie czy masowe biegi uliczne.

Z inicjatywy zarządu stowarzyszenia od 2016 roku jest organizowane co roku wydarzenie sportowe dla najmłodszych zwolenników uprawiania kultury fizycznej w wieku od 2 do 14 lat pn. Liga MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Najmłodsi adepci kolarstwa próbują swoich sił na rowerach z pomocą rodziców, dziadków, opiekunów nie tylko z Wałbrzycha i okolic ale i całego Dolnego Śląska tworząc atmosferę rodzinnego pikniku.

Członkowie stowarzyszenia to grono osób, dla których miejsca ich działalności winne być przyjazne zarówno dla zmagań sportowych na najwyższym poziomie jak i dla konsultacji sportowych najmłodszych początkujących dzieci traktujących sport jak zabawę.

Inicjatorzy działań  SSR Junior to min: Ryszard Szram, Władysław Żyndul, Agnieszka Kunc-Mosoń, Elżbieta Mikołajczak, Małgorzata Pawlaczek, Artur Jarczok, Tomasz Sawicki, Janusz Kozłowicz.